11 января, 2016 08:36

Затверджено зміни до Клінічного протоколу антиретровірусної терапії ВІЛ-інфекції у дорослих та підлітків

Міністерством охорони здоров’я України затверджено Наказ №887 «Про затвердження змін до Клінічного протоколу антиретровірусної терапії ВІЛ-інфекції у дорослих та підлітків».

Документ було затверджено 22 грудня 2015 року у відповідності до нової глобальної і регіональної стратегії ЮНЕЙДС FAST TRACK та консолідованих рекомендацій ВООЗ (2015 року) щодо стратегічної інформації з організації медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ.

Ранній початок АРТ є клінічно доцільним та економічно обґрунтованим як в країнах з високим, так і в країнах з низьким та середнім рівнем економічних ресурсів. АРТ рекомендується всім ВІЛ-інфікованим пацієнтам з метою зниження ризику прогресування захворювання та профілактики передачі ВІЛ, незалежно від кількості CD4-лімфоцитів (тестування і лікування).

«З точки зору досягнення оптимальної клінічної та імунологічної ефективності лікування, подовження прогнозованої тривалості життя  пацієнтів з ВІЛ-інфекцією, АРТ слід призначати пацієнтам з безсимптомною ВІЛ-інфекцією (стадія І ВІЛ-інфекції) при кількості CD4-лімфоцитів  500 клітин/мкл та нижче, спираючись на цей імунологічний критерій», -  затверджує Наказ №887 від 22.12.2015.

Незважаючи на відсутність симптомів, в цей період відбувається активна репродукція ВІЛ та гинуть клітини CD4-лімфоцитів, відбувається поступове зниження кількості клітин CD4-лімфоцитів, що може призвести до незворотного ураження імунної системи. Потенційними перевагами раннього початку лікування є зниження ризику ВІЛ-асоційованих ускладнень та неопортуністичних станів; зниження ризику передачі ВІЛ від інфікованої особи, менший проміжок часу для пацієнта, щоб дізнатися про ВІЛ, та розробка ефективніших менш токсичних комбінацій АРВ-препаратів, інші.

З повним текстом Наказу МОЗ України №887 від 22.12.2015 року можна ознайомитись за посиланням.

Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter