7 августа, 2019 22:26

Мобільні клініки для ВІЛ-позитивних дітей

Фонд Олени Пінчук розпочинає партнерський проект з компанією Durex, в рамках якого 1 гривня з кожної упаковки презервативів цієї марки буде спрямована на розвиток проекту «Мобільні клініки для ВІЛ-позитивних дітей». Кампанія отримала назву #неВІДаЗАРАДИ дітей. Її підтримали лідери громадської думки та відомі блогери, які відзнялися у спеціальних промо-роликах. Проект спрямований на надання ВІЛ-позитивним дітям регулярного доступу до кваліфікованої допомоги педіатрів та інфекціоністів, які працюють у командах «мобільних клінік».
Мобільні клініки для ВІЛ-позитивних дітей | Фонд Елены Пинчук

У 2018 році проект охопив 1 328 дітей. Після проведення медичних оглядів 70 з них були госпіталізовані в київську лікарню «ОХМАТДИТ», а 160 – в обласні клінічні лікарні. З 2009 до 2014 року п’ять мобільних клінік надали допомогу більше 5,5 тисячі ВІЛ-позитивних дітей у тих регіонах, які найбільше постраждали від епідемії ВІЛ/СНІДу. З 2015 року в проекті діє три клініки. Дві з них працюють у Дніпропетровській та Миколаївській області, а третя, закріплена за клінікою «ОХМАТДИТ», охоплює Одеську, Кіровоградську, Івано-Франківську, Львівську, Рівненську, Тернопільську, Чернівецьку та Хмельницьку області.

Мобільна клініка – це автомобіль з портативним діагностичним обладнанням. А також медична команда – педіатр або інфекціоніст, медсестра, соціальний працівник та лікар, що працює з апаратом УЗД.

Їх завдання – надати медичну допомогу ВІЛ-позитивним дітям, а також ВІЛ-інфікованим вагітним жінкам у найвіддаленіших регіонах нашої країни. Там живуть люди, які місяцями, а іноді і роками не можуть самостійно дістатися до лікарів. Вони не можуть отримати первинну діагностику, здати кров для дослідження, отримати призначення та консультації у прийомі терапії, необхідної для ВІЛ-позитивних та хворих на СНІД людей. І допомогти їм у цьому, зберегти їх здоров’я та життя – це місія проекту, який здійснює Фонд Олени Пінчук.

Завдяки роботі проекту тепер можна проводити огляд дітей та вагітних там, де вони мешкають. Деякі сім’ї живуть на відстані більш ніж 200 кілометрів від медичних установ. У них немає ані грошей, ані технічних можливостей звернутися по допомогу до лікарів. На початку нашої роботи багато ВІЛ-позитивних дітей були знайдені та оглянуті вперше у їх житті. Що, насправді, дозволило це життя зберегти.

Лікарі змогли виявити дітей з ВІЛ-інфекцією, про яких ніхто не знав. Їм вчасно поставили діагноз та призначили лікування. Крім того, тепер можливо вчасно доставляти препарати пацієнтам – туди, де вони мешкають. Завдяки цьому вони рідше переривають лікування, не пропускають прийом препаратів. Це підвищує якість лікування та якість життя маленьких пацієнтів. Діти з віддалених регіонів отримали доступ до послуг, яких вони були практично позбавлені все своє життя. УЗД дослідження, електрокардіограма, експрес біохімічне тестування тепер стали доступними їм за першої потреби.

Робота мобільних клінік дозволила налагодити постійне навчання лікарів у маленьких населених пунктах, налагодити постійний контакт між обласними та районними медиками. А також, що надзвичайно важливо, – створити бази всіх пацієнтів в області, які потребують уваги інфекціоністів та педіатрів.

За десять років активної експлуатації технічний стан автомобілів помітно погіршився. Вони потребують постійного ремонту та заміни запчастин. Медичне обладнання також випрацювало своє та морально застаріло. Технічне база проекту потребує повного оновлення. Якщо проект отримає додаткове фінансування, це стане можливим. До того ж формат проекту дозволяє швидко його розширити – збільшити і кількість регіонів, і кількість медичних послуг. Яких щоденно потребують тисячі маленьких ВІЛ-позитивних пацієнтів.

Саме для залучення потрібних коштів Фонд Олени Пінчук розпочав партнерський проект з компанією Durex, в рамках якого 1 гривня з кожної упаковки презервативів цієї марки буде спрямована на розвиток проекту. 

Видео

ICTV

ICTV

ICTV


ICTV
Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Материалы по теме