5 марта, 2020 15:04

Фонд Олени Пінчук та “Всі. Свої” нададуть грант у 100 тисяч гривень на освітній спецпроєкт «Дівчата Pro» громадської спілки «Освіторія».

Проєкт «Я Зможу!» Фонду Олени Пінчук та платформа українських брендів «Всі. Свої» після звершення кампанії «Не вішай ярлики!» прийняли рішення, куди направлять зібрані кошти. За півроку кампанії «Не вішай ярлики!», яка актуалізувала проблему стереотипів щодо жінок в українському суспільстві, вдалося зібрати 100 000 гривень. Ці кошти Фонд Олени Пінчук та платформа українських брендів «Всі. Свої» вирішили передати на спецпроєкт «Дівчата Pro» громадської спілки «Освіторія».
Фонд Олени Пінчук та “Всі. Свої” нададуть грант у 100 тисяч гривень на освітній спецпроєкт «Дівчата Pro» громадської спілки «Освіторія». | Фонд Елены Пинчук

Згідно зі статистикою, лише 10% випускників інтернатів успішно соціалізуються та отримують роботу. Уже 7 років «Освіторія» навчає підлітків в інтернатах професійним навичкам через постійно діючу програму «Перша професія». Саме на її базі буде реалізовано спецпроєкт «Дівчата Pro»: понад 50 дітей з чотирьох інтернатів навчатимуться перукарській майстерності, кулінарії, крою та шиттю на гуртках. Залучені кошти дозволять оплатити навчання протягом трьох місяців, купити необхідне обладнання та витратні матеріали для забезпечення роботи цих гуртків. Після завершення навчання ми оберемо 10 найбільш вмотивованих дівчат та наддамо їм менторську підтримку.

«Наше завдання – навчити дівчат покладатися на свої професійні навички і не боятися безробітного майбутнього поза стінами інтернату», - говорить Зоя Литвин, голова ГС «Освіторія».

«В рамках партнерства з «Всі. Свої» нам вдалося створити не просто кампанію, а багатошаровий проєкт, який постійно продовжує своє життя. Надаючи грант, ми не залишимо без уваги нових учасниць проєкту. В ньому дівчата отримають не лише знання і професійні навички, але і менторську підтримку, і зустрічі з успішними жінками, і знайомство з виробничими процесами, які стануть можливими завдяки проєкту «Я зможу!» та підтримці «Всі. Свої», - сказала Ольга Сердюк, програмна директорка Фонду Олени Пінчук.

Капсульна колекція жіночих футболок з принтами проти гендерних стереотипів «Не вішай ярлики!» була представлена у квітні 2019 року. П’ять тематичних моделей були створені в рамках конкурсу, в якому взяли участь понад 100 дизайнерів, виробників одягу та інституцій з усієї України. Мета проєкту – спонукати людей позбавитися штампів щодо жінок, не мислити упереджено та не ділити світ за гендерною ознакою. Футболки були створені переможцем конкурсу, Благодійним фондом «Друзі музею» у партнерстві з Одеським художнім музеєм. На принтах колекції зображені жінки з картин експозиції та фондів музею, що супроводжуються надписами проти об’єктивізації жінок. 

 

Додаткова інформація 

Фонд Олени Пінчук 

Фонд заснувала Олена Пінчук у вересні 2003 року. У грудні 2017 року було оголошено, що окрім боротьби зі СНІДом, організація разом з фундацією Кока-Коли також буде займатися підтримкою жінок та дівчат, але протидія епідемії ВІЛ/СНІДу залишиться однією з пріоритетних тем в роботі фонду. Основними напрямками його діяльності сьогодні є: боротьба зі СНІДом і здоровий спосіб життя; менторські та освітні проекти, спрямовані на молодих дівчат і жінок; залучення в Україну найкращого міжнародного досвіду в гуманітарній сфері. 

Всі. Свої – найбільша платформа українських брендів

Всі. Свої – це проект, що об’єднав близько 2000 локальних виробників. Він був заснований Ганною Луковкіною в 2015 році і стартував з маркету одягу, взуття та аксесуарів. Зараз проект налічує шість тематичних напрямків маркетів: одяг та взуття, дім та декор, кераміка, гастрономія, дитячі товари, прикраси та подарунки. У 2016 році команда також відкрила найбільший у світі магазин українських брендів одягу і взуття на Хрещатику, 27, де представлено понад 250 виробників. У 2018 році відкрив двері другий магазин на Хрещатику, 34, в якому зібрано 150 брендів домашнього декору та інтер'єру: кераміка, текстиль, предмети декору, меблі, освітлення, подарунки і сувеніри.

 

Громадська Спілка «Освіторія»

 «Освіторія» – це неприбуткова громадська спілка, яка розвиває освіту в Україні, створює інноваційні школи й програми та надає доступ до якісної освіти малозабезпеченим дітям. Проєкт спілки «Перша професія» працює у 20 інтернатах України, навчаючи підлітків професійним навичкам: візажу, крою та шиттю, перукарській майстерності, пошиву взуття, будівельним професіям та допомагає соціалізуватися. Близько 400 випускників інтернатів отримали першу професію завдяки проєкту.

 

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter