1 Грудня, 2017 15:13

Тест на ВІЛ можна зробити в мобільному додатку #HIVtest

1 грудня 2017 року в Києві презентували мобільний додаток, що тестує на ВІЛ. В цей день відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У цьому році він присвячений темі «Право на здоров’я». Обізнаність щодо стану свого здоров’я, щодо свого статусу – це право на повноцінне життя, це шанс зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу в країні.

Головне повідомлення, яке активісти намагаються цього року донести до  українців – «ВІЛ небезпечний, доки ти не знаєш про нього».

- Ми спеціально розробили додаток HIV-test, адже сьогодні одна з головних проблем, що кожен другий ВІЛ-позитивний українець не знає про свій діагноз. Мета додатку HIV-test – вивести людину з онлайну в офлайн і спонукати пройти тест на ВІЛ в реальному житті,  – каже Дмитро Шерембей, голова Всеукраїнської мережі ЛЖВ. – Тепер кожен може завантажити додаток у свій мобільний, та у зручний та анонімний спосіб оцінити ризик інфікування та знайти найближчий пункт тестування.

У 2017 році для ВІЛ-позитивних українців значно поліпшився доступ до лікування. Це стало можливим завдяки фінансуванню з держбюджету та донорської підтримки. Нагадаємо, що лікування ВІЛ в Україні безкоштовне.

- Зараз на лікуванні в Україні перебуває 79 949 осіб. Однак за даними ЮНЕЙДС більш ніж 100 тисяч ВІЛ-інфікованих українців ще не знають про свій діагноз. Більш ніж 50% осіб віком від 15 років виявляються вперше на 3 та 4 клінічних стадіях ВІЛ-інфекції, коли стан здоров'я вже незадовільний, – говорить Заступник Міністра охорони здоров’я України  Роман Ілик.– Сумна статистика підтверджує, що серед померлих 80% були молодими – 25-49 років. Вчасне тестування може виправити цю ситуацію.

Найчастіше ВІЛ передається статевим шляхом – 63,8% та через вживання ін'єкційних наркотиків — 21,5%. Вчасне діагностування хвороби та старт лікування – це запорука збереження здоров’я та життя.

Епідемія СНІДу залишається глобальною проблемою для суспільного здоров’я. Згідно останньої доповіді ЮНІСЕФ, у світі щогодини 18 дітей інфікуються на ВІЛ. В Україні  кожного року реєструється 15 000 нових  випадків інфікування, – говорить Джованна Барберіс, голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. – Щоденно в Україні двоє молодих людей стикаються з ВІЛ-інфекцією. У 60% випадків, люди дізнаються про діагноз занадто пізно. Інноваційні технології повинні впроваджуватися для прискорення прогресу у запобіганні поширення ВІЛ-інфекції серед дітей та молоді, а також  забезпечення адекватного лікування для тих, хто живе з ВІЛ.

Ольга Руднєва, директор Фонду Олени Пінчук: «Найбільш ефективний шлях подолати епідемію ВІЛ/СНІДу – залучити максимальну кількість людей до тестування на ВІЛ. Але ж доки немає доступу до лікування, сам акт тестування втрачає сенс. З цього року, коли антиретровірусна терапія закуповується і за приватні кошти, ми нарешті можемо активно промотувати тестування на ВІЛ. Кожен, хто потребуватиме лікування, зможе його отримати безкоштовно. Ми хочемо, щоб кожна людина знала свій статус та була впевнена, що в разі позитивного результату в неї є надія на гідне життя».

Онлайн-тест можна пройти на сайті HIVtest.com.ua або за допомогою мобільного додатку HIV test, який виявить ризики інфікування й порадить пройти реальне тестування на ВІЛ у разі необхідності. Тест було презентовано у рамках національної медійної кампанії «ВІЛ небезпечний, доки ти не знаєш про нього», яка стартувала у листопаді 2017 року. Кампанія триватиме до 31 грудня й передбачає відеолекції та флешмоби для молоді за участю відомих осіб, просування в інтернеті та соціальних мережах, а також можливість пройти безкоштовний анонімний тест у пересувних автолабораторіях у Києві, Одесі, Харкові, Львові, Дніпрі, Запоріжжі.

network.org.ua

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter