28 Березня, 2016 16:25

Медіа тур до східних регіонів: «Потреби жінок, дівчат та вразливих категорій населення в умовах конфлікту»

Фонд народонаселення ООН запрошує представників ЗМІ долучитися до поїздки на схід України (Краматорськ, Слов’янськ, Дружківка) для ознайомлення із потребами, проблемами та існуючою допомогою жінкам, які проживають в уражених конфліктом регіонах.

Зокрема, пропонується поспілкуватися із командами мобільних психологів та спеціалістів, які надають безкоштовну допомогу жертвам ґендерно-обумовленого насильства у східних регіонах. Для багатьох з них гостро стоїть питання тимчасового перебування у спеціалізованих безпечних центрах. В рамках програми запланований візит до центру тимчасового перебування жертв такого насильства, щоб побачити проблеми функціонування подібних установ.

Також у представників ЗМІ буде можливість поговорити із ВІЛ-позитивними жінками, які разом із дітьми переїхали із зони бойових дій, та дізнатися більше про ситуацію із поширенням СНІДу в уражених конфліктом регіонах.

В рамках візиту журналісти зможуть відвідати пологовий будинок, щоб побачити потреби вагітних жінок на сході, а також потреби медичних установ такого типу, розташованих у східних регіонах.

Візит відбудеться 8 квітня 2016 року (виїзд із Києва 7 квітня, повернення 9 квітня 2016 року).

Акредитація ЗМІ обов’язкова і триватиме до 17.00 у середу 30 березня. Акредитація здійснюється е-поштою [email protected] та за телефоном: +38 068 07 333 35 (з 09.00 до 17.00). Фонд покриває витрати, пов’язані з участю в турі. Кількість місць обмежена. Додаткова інформація – за вказаними контактами.

Додаткова інформація:

  • Фонд народонаселення ООН є одним з міжнародних агентств, що працює над загальною доступністю послуг з охорони репродуктивного здоров’я; зниженням материнської смертності; зниженням смертності немовлят; подовженням очікуваної тривалості життя; ліквідацією ґендерної нерівності в освіті та стримуванням ВІЛ-інфекції;
  • У січні 2015 р. ФН ООН провів дослідження у 16 областях України, результати якого підтвердили, що ВПО стикаються з різними формами насильства, зокрема із погрозами зброєю, сексуальним насильством, залякуваннями та домашнім насильством. З 2015 р. Фонд спільно з Міністерством соціальної політики України та іншими партнерами реалізує гуманітарний проект в п’яти східних областях України, що найбільше постраждали від конфлікту;
  • Гуманітарний проект ФН ООН передбачає цілий комплекс дій, які допоможуть дати ефективну відповідь на випадки ґендерно-обумовленого насильства. Оперативну допомогу постраждалим надає 21 команда мобільних психологів та соціальних робітників. Станом на березень 2016 року «мобільні бригади соціально-психологічної допомоги» отримали більше 3000 звернень. Також в рамках гуманітарної допомоги ФН ООН надає медичне обладнання (інкубатори) та хірургічні інструменти пологовим будинкам на сході України.

Громадський простір

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter