9 November, 2016 08:13

Відомі журналісти та редактори відзначили День української мови, вдягнувшись у футболки з колекції «Твоя мова»

Відомі українські журналісти та редактори взяли участь у спільному проекті, присвяченому Дню української писемності та мови, який відзначається сьогодні, сфотографувавшись у футболках з колекції «Твоя мова», присвячених унікальності та сексуальності рідної мови. В акції взяли участь Христина Бердинських, журнал «Новое время»; Соня Забуга, головний редактор журналу ELLE Україна; Вадим Карп’як, ведучий програми «Свобода слова» на ICTV; Андрій Куликов, голова правління Громадського радіо; Юлія МакГаффі, медіаексперт, колишній головний редактор Korrespondent.net; Севгіль Мусаєва-Боровик, головний редактор «Української правди»; Анастасія Рінгіс, «Українська правда»; Настя Станко, Hromadske.UA; та Олексій Тарасов, головний редактор Buro 24/7. До них доєдналися автор колекції дизайнер Святослав Кобзенко, директорка Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД» Ольга Руднєва та директор Інституту української літератури Національної академії наук Микола Жулинський. Колекцію випустив проект Fashion AID Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД».
Відомі журналісти та редактори відзначили День української мови, вдягнувшись у футболки з колекції «Твоя мова» / Elena Pinchuk Foundation

Ідея, закладена у дизайн футболок, спирається на літери та літеросполучення, яких немає у жодній іншій мові, крім української. Їх вже викладено на сайті fashion-aid.in.ua в розділі «Твоя мова», щоб кожен охочий міг заздалегідь уподобати свій дизайн. Всі зібрані кошти будуть спрямовані на допомогу ВІЛ-позитивним дітям, яких підтримує фонд.

П’ять футболок із зображенням літер та літеросполучень розкривають унікальні особливості української мови, які позиціонують її як сучасну, модну, привабливу та сексуальну: «Є – вона чуттєва, твоя мова»«ЙО – вона модна, твоя мова»«Ї – вона унікальна, твоя мова»«ЬО – вона м’яка, твоя мова», «Ґ – вона вибухова, твоя мова». Всі футболки представлені у трьох варіантах: білі літери на чорному тлі, чорні літери на білому тлі та кольорова графіка на білому тлі.

Концепт «Твоя мова» Святослав Кобзенко оприлюднив ще 13 років тому, коли він, молодий дизайнер Національного банку України, взяв участь у конкурсі соціальної реклами Young Creative Award на тему «Я українець». Цей конкурс, спрямований на молодих креаторів, проводило міжнародне рекламне агентство Adell Saatchi&Saatchi. Тоді ця ідея, реалізована як серія білбордів для кампанії зовнішньої соціальної реклами, отримала широкий розголос та навіть була визнана кращою роботою у конкурсі соціальної реклами Київського міжнародного фестивалю реклами у 2004 році. Та незважаючи на це не отримала свого втілення у реальному житті.

Проте за останні роки значущість цієї кампанії стрімко зросла, позаяк сьогодні заклик до українців «Говоріть рідною мовою!» рівнозначний заклику захищати своє життя та здоров’я.

Раніше для колекції Fashion AID свої принти створювали українські фешн-дизайнери Світлана БевзаКсю МарченкоМаша Бех; художники Ілля ЧичканМаша Шубіна; номінанти на Премію PinchukArtCentre 2015 Kinder AlbumЄвгенія БєлорусецьДанііл ГалкінКатерина ЄрмолаєваМикола КарабіновічДар'я КольцоваРоман МихайловСергій Якименко; діджеї та музиканти Anya ArfeevaAzottiVlad FisunDJ Kon`Lime KidMamayMishukoffArtem Neba і BPM OrchestraISA (Intelligent Sound Alliance: Antai, Bolotin, Guy Richard), SenderSmailov, Олег Собчук (С.К.А.Й.), група Epolets; ведучі «Нового каналу» Марія ЄфросинінаОльга ФреймутОлександр ПеданСергій ПритулаРоман СкрипінДіма КоляденкоЕріка; графічні дизайнери та сотні учасників креативних конкурсів, які проводив Фонд «АНТИСНІД».

Святослав Кобзенко – креативний директор агенції RAM 360. У нього більше десяти років досвіду у класичній рекламі та в галузі маркетингових сервісів. Працював у міжнародних та локальних агенціях – Saatchi&Saatchi, Grey, DDM (AGL), Мічурін. На його рахунку нагороди та дипломи міжнародних та українських фестивалів. Співпрацював з такими клієнтами, як Visa, Microsoft, Nokia, Nestle, Unilever, L’Oreal, Альфа-Банк, Фокстрот, КЛО, Національних банк України, Міністерство інформаційної політики.

Fashion AID – соціальний бренд, створений Фондом Олени Пінчук «АНТИСНІД», який представляє стильні футболки з авторськими принтами на тему безпечного сексу. Це перший в Україні благодійний інтернет-магазин, який надає можливість будь-якій людині внести свій вклад в допомогу ВІЛ-позитивним дітям та боротьбу з епідемією ВІЛ/СНІДу в Україні. На зібрані кошти Фонд Олени Пінчук «АНТИСНІД» купує медикаменти, дитяче харчування і предмети гігієни для ВІЛ-позитивних дітей та спеціалізованих медичних установ, в яких вони виховуються або перебувають на лікуванні.

Дізнатись більше про проект можна на сайті www.fashion-aid.in.ua.

Офіційна сторінка на Facebookwww.facebook.com/FashionAidUkr.

Офіційна сторінка в Instagram#Fashionaidukr.

За детальною інформацією, будь ласка, звертайтесь до Павла Пиминова, директора з комунікації Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД»: +380 67 466 8736, [email protected]. Photogallery
Video

ICTV

ICTV
Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Read more