20 ноября, 2009 10:53

Новонароджених уперше оперували без крові донорів

Українські кардіохірурги прооперували серця трьох немовлят без використання крові донорів. У світовій медицині раніше так не практикували. Малюкам подали власну кров із їхньої пуповини.

- Ідея проста, тому я здивувався, що у світі так не роблять, - каже директор Центру дитячої кардіології і кардіохірургії Ілля Ємець, 53 роки. Він першим почав оперувати в країні новонароджених зі складними вадами серця. - У пуповині є 200-250 мілілітрів крові. Цього для операції достатньо. А донорською кров'ю ризикуємо занести інфекцію ВІЛ, віруси гепатиту. Своя кров пришвидшує одужання. Операція безкоштовна і безпечна.

Раніше пуповинну кров із плацентою утилізували.

Про те, що у світі раніше таких операцій не робили, Іллі Ємцю розповів Роджер Мій, керівник Клівлендського центру кардіохірургії у США.

- Я відправив повідомлення про свій винахід до Японії, Німеччини та США, - каже Ілля Ємець "ГПУ". - Щоб довести дієвість нового методу, треба зробити 30 таких операцій. Поки що ми зробили три. Сьогодні оперуватимемо ще одне немовля, яке народилося кілька годин тому з п'ятьма вадами серця.

В Україні щороку із вадами серця народжується майже 3 тис. малюків.

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter