29 Березня, 2019 18:18

У США вперше пересадили нирку від ВІЛ-позитивного пацієнта іншому

Вперше в світі в американському штаті Меріленд пересадили нирку від одного ВІЛ-позитивного пацієнта іншому. Про це повідомляє BBC. Операцію провели в лікарні імені Джона Хопкінса. Після пересадки обидва пацієнта відчувають себе добре.

"Вперше в світі людині з ВІЛ дозволили пожертвувати нирку", - сказав доктор Доррі Сегев.

Раніше вважалося, що ВІЛ має дуже високий фактор ризику захворювання нирок у донора. Але нові види антиретровірусних препаратів, які використовуються для лікування захворювання, вважаються безпечними для нирок.

За словами лікаря Крістін Дюранд, така операція не тільки розвиває медицину, а й змушує громадськість подивитися на ВІЛ інакше.

На початку березня медики з Великої Британії повідомили про те, що їм вдалося досягти другого в історії випадку зцілення від ВІЛ. Дослідники пересадили пацієнтові кістковий мозок від донора з природженою стійкістю до вірусу.

Раніше повідомлялося про те, що вчені успішно випробували щеплення від ВІЛ. Вчені навчили імунну систему гризунів розпізнавати частинки ВІЛ за допомогою "коктейлю" з особливих білків, схожих за структурою на частини оболонки вірусу.

Дзеркало тижня

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter