2 Березня, 2016 20:54

Публічна дискусія Розмова про наркополітику // Drugpolicy talk

3 березня у Києві відбудеться публічна дискусія щодо актуальних проблем української наркополітики за участю професора Мішеля Казачкіна, представника Глобальної Комісії з Наркополітики, спеціального посла Генерального секретаря ООН з питань ВІЛ/СНІД у Східній Європі та Центральній Азії, та провідних міжнародних та національних експертів. Під час заходу відбудеться обговорення офіційної позиції України щодо цього питання напередодні участі української делегації у Спеціальній Сесії Генеральної Асамблеї ООН з наркотиків у квітні 2016 року. Для участі у заході попередня акредитація обов'язкова.

3 березня 2016 року, 12:00-15:00, Fedoriv Hub, (Арена Сіті, Велика Васильківська, 5, 5-й поверх, офіс 27).

Представники Коаліції громадських організацій «З повагою до людської гідності», яка виступає організатором дискусії, переконані, що надмірна криміналізація осіб, які вживають наркотики, є джерелом корупції та систематичних порушень прав людини, а також є причиною росту епідемій ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, гепатитів, й безглуздого витрачання сотень мільйонів гривень платників податків.

У свою чергу, надмірна зарегульованість медичного обігу контрольованих препаратів призводить до суттєво обмеженого доступу до знеболення для пацієнтів всіх вікових категорій, обмеження доступу до лікування пацієнтів з психічними розладами та залежністю.

Обмеження доступності до контрольованих лікарських засобів можна кваліфікувати як порушення прав людини за ознакою стану здоров’я.

Ключовими аспектами української наркополітики, які потребують широкого обговорення та реформування, є:

  • проблема доступності життєво-необхідних контрольованих лікарських засобів для усіх пацієнтів, які їх потребують.
  • зниження рівня криміналізації споживачів наркотичних речовин, чиїм єдиним правопорушенням є зберігання незначної кількості наркотиків без мети збуту.

Учасники дискусії: Олександр Квіташвілі, Міністр охорони здоров’я України; Професор Мішель Казачкін, представник Глобальної Комісії з Наркополітики, спеціальний посол Генерального секретаря ООН з питань ВІЛ/СНІД у Східній Європі та Центральній Азії; Олег Дзісяк, т.в.о. голови Державної служби України з контролю за наркотиками; Євген Бистрицький, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження»; Володимир Тимошенко, директор Інституту вивчення залежностей, проблем наркополітики та моніторингу наркоситуації, представник Коаліції громадських організацій «З повагою до людської гідності», екс-керівник Державної служби України з контролю за наркотиками;  Антон Басенко, член Евразійської мережі людей, які вживають наркотики, спеціаліст МБФ «Альянс Громадського здоров’я», представник Коаліції громадських організацій «З повагою до людської гідності»; Сергій Дмитрієв, священник УПЦ (КП), виконуючий секретар комісії з питань соціального  служіння при Всеукраїнській раді церков та релігійних організацій, голова Правління ГО «ЕЛЕОС-УКРАЇНА», представник Коаліції громадських організацій «З повагою до людської гідності».

Захід відбуватиметься у форматі експертної дискусії із запитаннями із залу.

До участі запрошуються представники Міністерства охорони здоров’я, Міністерства внутрішніх справ, Державної служби з контролю за наркотиками, Міністерства зовнішніх справ, Служби безпеки України, Кабінету Міністрів України, депутати профільних комітетів Верховної Ради України, Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини, міжнародних організацій, пацієнтських спільнот, лікувальних та реабілітаційних закладів, релігійних організацій, громадськості та представників ЗМІ.

Контакти:

Заявки на участь у заході громадських організацій, професійних спільнот та інших зацікавлених сторін просимо подавати Олександрі Мельникmelnyk@irf.ua, +380 98 721 1723.

Акредитація для ЗМІ: Анастасія Безверха, Медіа-координаторка програмної ініціативи “Громадське Здоров'я”, Міжнарожного Фонду “Відродження”, +380 67 446 5330, karabashi@gmail.com.

www.irf.ua/programs/health/

Facebook-сторінка Коаліції “З повагою до людської гідності” www.facebook.com/RespectingHumanDignity/.

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Матеріали по темі