25 июня, 2015 23:37

Черга за лікуванням в Кабмін: 30 тисяч смертельно-хворих лишили без лікування

Більш ніж 200 пацієнтів вишикуються в чергу за лікуванням до Кабінету Міністрів України. Причина – МОЗ досі не закупив ліки, а Кабмін не проконтролював виконання державних програм з лікування, через що 30 тис. ВІЛ-інфікованих українців залишилися напризволяще. Акція розпочнеться в середу, 1 липня, о 9.30 біля 6 під’їзду Кабміну (вхід з вул. Садової). Контактні особи: Людмила Гавриш +380 96 789 4194, Леся Шутко +380 67 245 3875.

Активісти та пацієнти стоятимуть в черзі до Прем’єра Яценюка, щоб отримати лікування, поставку якого Уряд доручив проконтролювати Арсену Авакову. Насправді ліків, закуплених у 2014 році, досі немає в лікарнях та СНІД-центрах.

Перед акцією відбудеться прес-брифінг, де візьмуть участь:

  • Дмитро Шерембей, БФ «Пацієнти України»;
  • Віталій Шабунін, «Центр протидії корупції»;
  • Володимир Жовтяк, «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ».

Хочемо нагадати, що Кабінет Міністрів України обіцяв вирішити проблему до 10 червня, а Міністерство охорони здоров’я України відзвітувало, що поставка ліків для 30 тис. ВІЛ-інфікованих очікується 22 червня. Незважаючи на те, що громадські організації із власних резервів розвезли по регіонам препарати, їх залишки все одно вичерпуються. Ситуація з лікуванням і надалі критична.

Щоб наочно показати, що сьогодні відбувається з препаратами, і що люди стоять в чергах, щоб отримати лікування, активісти та ВІЛ-інфіковані вишикуються в чергу за ліками до КабМіну, який відзвітував їх наявністю. Вони вимагатимуть від Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка вирішити проблему з ліками для 30 тис. ВІЛ-інфікованих українців, які без них помруть.

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter