27 октября, 2009 21:34

Відкриття Центру здорового способу життя та профілактики ВІЛ/СНІДу

19 жовтня 2009 року в Інституті професійно-технічної освіти Академії педагогічних наук України урочисто відкрився Центр здорового способу життя та профілактики ВІЛ/СНІДу. Центр створено на виконання Меморандуму між Академією педагогічних наук України та Німецького товариства технічного співробітництва (GTZ) у рамках компонента «Профілактика ВІЛ\СНІД у Східній Європі».
Мета Центру - педагогічні консультаційні послуги для реалізації Проекту здорового способу життя та профілактики ВІЛ-СНІДу; розроблення та апробація програми, інноваційних методик викладання відповідного навчального курсу, паперового та електронного варіантів навчального посібника, створення електронних презентацій, друкованих матеріалів, необхідних для реалізації Проекту, розроблення інформаційно-координаційного Інтернет-ресурсу з питань здорового способу життя, забезпечення контактів з українськими партнерами на національному, регіональному та місцевому рівнях; координація  заходів, що проводитимуться у рамках Проекту з пілотними ПТНЗ; організація навчання педагогів з пілотних ПТНЗ.

У відкритті Центру взяв участь перший Віце-президент АПН України, академік Василь Миколайович Мадзігон. Німецьке товариство технічного співробітництва  (GTZ) було представлено Андрієм Ельмінгом - керівником програм з профілактика ВІЛ/СНІД у Східній Європі, координатором українсько-німецького проекту «Реформа професійної освіти з урахуванням енергоефективності» Юргеном Вайсом та менеджерами проекту. На відкритті були присутніми також співробітники Інституту професійно-технічної освіти АПН України, директори професійно-технічних навчальних закладів, педагоги-викладачі професійно-технічних навчальних закладів Вінницької, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької областей та м. Києва:, які будуть експериментально впроваджувати навчальний курс.

У своєму виступі перший Віце-президент АПН України Василь Миколайович Мадзігон підкреслив актуальність відкриття Центру, зупинився на перспективах подальшої співпраці із Німецьким товариством технічного співробітництва.

Директор Інституту професійно-технічної освіти АПН України, член-кореспондент АПН України Валентина Олександрівна Радкевич розкрила  сутність профілактичної роботи із здоров'язбереження  у професійно-технічних навчальних закладах України.

Віталій Григорович Панок, директор Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи розповів про роботу своєї організації у напрямі здоров'язбереження, висловив сподівання на співпрацю із Центром.

Керівник Центру здорового способу життя та профілактики ВІЛ/СНІДу Марк Шимановський розповів про перспективи  роботи Центру

Із сучасними напрямами профілактики ВІЛ/СНІДу ознайомив присутніх старший науковий співробітник Інституту Володимир Пономаренко.

Практичний психолог  Вищого професійного училища № 25 міста Хмельницький Лідія Дунець висловила сподівання, що педагогічна профілактика ВІЛ/СНІД в Україні ґрунтуватиметься на своєчасному виявленні педагогічних і психологічних факторів, що сприятимуть оптимізації  соціального розвитку молоді.
Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter