17 ноября, 2009 01:18

Замісна терапія метадоном стала доступною наркозалежним усіх регіонів

За результатами звернення Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні Міністр охорони здоров'я України Василь Князевич 10 листопада підписав Наказ МОЗ № 823, який передбачає продовження та територіальне розширення замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) з використанням препарату «Метадол» (метадону гідрохлорид) для 5293 пацієнтів. Через 5 років з початку впровадження програм ЗПТ в Україні, завдяки зусиллям МОЗ, міжнародних та вітчизняних неурядових організацій, замісна терапія стає доступною для наркозалежних хворих у 113 лікарських закладах в усіх регіонах України, як в обласних, так і в невеличких районних центрах.

Станом на листопад 2009 року 4801 пацієнт у 24 областях, містах Києві та Севастополі перебувають на лікуванні ЗПТ, у т.ч. 3942 отримують метадон, 859 пацієнтів - бупренорфін. До останнього часу Харківська область залишалася єдиною в Україні, де наркозалежні хворі взагалі були позбавлені можливості отримувати визнане у світі науково обґрунтоване лікування наркозалежності та профілактики ВІЛ/СНІД серед осіб, залежних від опіоїдів. «Таким чином держава зробила ще один важливий крок, подолано останню «адміністративно-географічну» перешкоду на шляху реалізації Загальнодержавної програми протидії ВІЛ/СНІД та визнання наркозалежності як хронічної хвороби, яку потрібно лікувати, а не переслідувати жорсткими каральними санкціями, ще більше ускладнюючи епідемічну ситуацію та порушуючи права хворих людей. Лікування вже дозволило нам вирвати тисячі людей з кримінального кола і повернути їх та їхні родини до повноцінного життя» - заявив Андрій Клепіков, виконавчий директор Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні.

Позитивні зміни відбуваються всупереч зусиллям окремих громадських організацій та органів місцевого самоуправління, які періодично намагаються перешкодити впровадженню програм ЗПТ в регіонах України. Більше детально про впровадження ЗПТ в Полтаві: http://www.svitlonadii.org.ua/projects/current/zpt/

Новини Полтавщини

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter