15 января, 2010 19:20

Представництво ООН в Україні закликає місцеві організації, що борються з поширенням епідемії ВІЛ/СНІДу брати участь у відкритому міжнародному конкурсі за премію «Червона стрічка»-2010

м. Київ, 12 cічня 2010 року - Координатор системи ООН в Україні Олів'є Адам закликає місцеві організації, що борються з поширенням епідемії СНІДу, брати участь у міжнародному конкурсі «Червона стрічка»-2010. «Червона стрічка» є світовим символом руху боротьби з епідемією ВІЛ-СНІДу. Премія «Червона стрічка», яку присуджують кожні два роки на міжнародній конференції ООН з проблем СНІДу, створена для того, щоб нагородити громадські організації та відзначити їх вагомий внесок у протидію поширення ВІЛ-СНІДу.
«Я задоволений, що цього року акцент робиться на забезпеченні прав людини», сказав Генеральний секретар ООН Пан Гі-мун. «Попередні лауреати «Червоної стрічки» є прикладом для всіх нас, як діяти з гідністю часто за досить несприятливих умов. Робота громадських організацій була б ефективнішою якби їм не перешкоджала дискримінація людей, що живуть з ВІЛ та найуразливіших груп населення, включно з працівниками секс-бізнесу, споживачами наркотиків та чоловіками, що мають секс з чоловіками».

Шляхом проведення відкритого конкурсу та під пильним громадським контролем, буде обрано двадцять п'ять громадських організацій, які будуть запрошені до участі у XVIII Міжнародній конференції з проблем СНІДу у Відні (Австрія) 18-23 липня цього року. Лауреати премії «Червона стрічка» матимуть змогу продемонструвати свою роботу під час Конференції. Кожна з 25-ти організацій-лауреатів премії отримає по 5 тисяч доларів США. А п'ять з цих організацій-переможців отримають окрему додаткову премію по 15 тис. дол. США за найкращі результати громадського лідерства і діяльності, спрямованих на боротьбу з ВІЛ-СНІДом.

Отримати премію «Червона стрічка» - неймовірна честь та успіх для громадських організацій, не залежно від країни походження, адже всесвітнє визнання, яке приносить «Червона стрічка», часто призводить до інших нагород, збільшення фінансування та інших видів допомоги.

«Премія «Червона стрічка» - це більше, ніж просто міжнародна премія», говорить Координатор системи ООН в Україні Олів'є Адам.  «Варто згадати особливо приємний факт, що в минулому серед переможців Премії «Червона стрічка» була також і українська організація».

За словами Адама, 1 грудня 2006 року у Міжнародний день боротьби з ВІЛ/СНІДом, у Києві Уповноважений представник Генерального секретаря ООН з питань ВІЛ/СНІДу в Східній Європі пан Ларс Калінгс вручив нагороду міжнародної премії «Червона стрічка» - чек на 20 тисяч дол. США - Всеукраїнській мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД (ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»).

«Я закликаю всі місцеві організації, які ведуть боротьбу проти СНІДу в Україні, надсилати свої заявки на участь в змаганнях за премію «Червона стрічка» 2010» - додає Координатор системи ООН в Україні Олів'є Адам.

Заявки на участь в конкурсі «Червона стрічка»-2010 приймаються англійською, французькою, іспанською, російською і арабською мовами до 28 лютого 2010 року.

Вся потрібна інформація знаходиться на офіційній сторінці премії «Червона стрічка»   http://www.redribbonaward.org/  або звертайтесь за електронною адресою: redribbonaward@undp.org 

Цього року діяльність номінантів, що братимуть участь в змаганні за премію «Червона стрічка»,  оцінюватиметься та має стосуватися однієї чи декількох із наступних п'яти основних категорій:

  • сприяння тому, щоб люди, які живуть з ВІЛ отримували необхідне лікування;
  • підтримка проведення профілактики ВІЛ, лікування та догляду для наркозалежних людей;
  • діяльність спрямована на відміну каральної політики, законів, викорінення упередженого ставлення та дискримінації, які заважають веденню ефективної боротьби з епідемієї ВІЛ-СНІДу і марґіналізують окремі групи населення (чоловіків, що мають секс з чоловіками, транссексуалів, працівників секс-бізнесу і людей в тюрмах);
  • боротьба за припинення насильства щодо жінок та дівчаток і сприяння забезпеченню ґендерної рівності;
  • посилення соціальної підтримки для осіб інфікованих ВІЛ, у тому числі дітей-сиріт та уразливих дітей.

Премія «Червона стрічка» підтримується всіма організаціями, що входять до програми ЮНЕЙДС та організаторами XVIII Міжнародної конференції з проблем СНІДу.

Для отримання додаткової інформації та реєстрації, будь ласка, відвідайте http://www.redribbonaward.org/ або звертайтеся:

Представництво ПРООН в Україні
Сергій Гриценко | тел. 044 254 00 35 | sergiy.grytsenko@undp.org 

ЮНЕЙДС Україна
Оксана Царенко | тел. 044 499 11 72 | TsarenkoO@unaids.org

Об'єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) - це спільна програма в системі Організації Об'єднаних Націй, яка об'єднує зусилля та ресурси Секретаріату ЮНЕЙДС і десяти організацій системи ООН задля подолання епідемії СНІДу. Штаб-квартира Секретаріату знаходиться в Женеві (Швейцарія), програма працює більш ніж у 80 країнах. Узгоджені дії з боротьби зі СНІДом в рамках системи ООН координуються в країнах через спеціально створені групи ООН та спільні програми боротьби зі СНІДом.  УВКБ ООН, ЮНІСЕФ, ВПП, ПРООН, ЮНФПА, ЮНОДК, МОП, ЮНЕСКО, ВООЗ та Світовий банк виступають спонсорами програми. Дізнайтесь більше: http://www.unaids.org/ 

Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) є глобальною мережею ООН в галузі розвитку, організацією яка виступає за позитивні зміни та надає країнам доступ до джерел знань, досвіду та ресурсів задля допомоги людям в усьому світі будувати краще життя. Ми співпрацюємо з 166 країнами світу, допомагаючи їм запобігти поширенню епідемії ВІЛ/СНІДу та пом'якшити її вплив. Як спів-спонсор ЮНЕЙДС,  з огляду на проблему поширення ВІЛ/СНІДу, ПРООН допомагає країнам вибудувати таку стратегію національного розвитку та подолання бідності, яка б започаткувала ефективну співпрацю уряду та громадського суспільства задля припинення епідемії, захисту прав людей, що живуть з ВІЛ/СНІД, жінок, вразливих груп населення. Більше інформації про діяльність ПРООН в Україні: http://www.undp.org.ua/

XVIII Міжнародна конференція з проблем поширення СНІДу (AIDS 2010 Conference)  - це одна з найважливіших зустрічей для фахівців, що працюють в сфері протидії поширенню ВІЛ-інфекції, а також для політиків, ВІЛ інфікованих та інших осіб зацікавлених у зупинці пандемії. Для донорів це час об'єктивної оцінки розвитку епідемії, останніх досягнень медицини, набутого досвіду та обговорення спільних дій на майбутнє.  Як відомо, XVIII міжнародна конференція з питань СНІДу проходитиме у Відні (Австрія) з 18 до 23 липня 2010 р. Більше інформації: http://www.aids2010.org/

UNAIDS

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter