15 января, 2010 19:27

В Україні законодавчо спрощено ліцензування професійної діяльністі у сфері надання соціальних послуг

З 30 грудня 2009 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення ведення бізнесу» № 1759 від 15.12.2009 р. Слід зазначити головні зміни відповідно до нового закону, що сприятимуть діяльності організацій громадянського суспільства та створених ними підприємств та установ.
1) Мінімальний розмір статутного капіталу товариств з обмеженою відповідальністю в 2010 році скорочується зі ста до однієї мінімальної заробітної плати.

Наприклад, якщо громадська організація як засновник товариства торік була зобов'язана внести коштів або майно на 66900 грн., то наразі цей внесок може становити лише 669 грн.

Очевидно, така зміна стимулюватиме утворення товариств з невеликим капіталом, що відповідає європейській практиці: як правило, вимоги щодо розміру капіталу стосуються лише компаній, цінні папери яких котируються на біржах.

2) Строк оренди державного та комунального майна становить не менше п'яти років, якщо орендар (не орендодавець!) не запропонує менший строк.

Хоча орендодавці можуть заохочувати орендарів «пропонувати» менший строк, ця зміна, принаймні, частково гарантує організаціям громадянського суспільства право на середньострокову оренду приміщень. Адже щорічне поновлення договорів оренди позбавляє сенсу робити значні внески до поліпшення такого майна і створює правову невизначеність для орендарів.

Крім того, до січня 2011 року впроваджено мораторій на підвищення чинної орендної плати за користування державним майном на підставі договорів між Фондом державного майна та суб'єктами малого підприємництва.

3) З 28 лютого 2010 наберуть чинності зміни щодо ліцензування певних видів господарської діяльності, яку веде значна кількість організацій громадянського суспільства та їх підприємств.

Серед них можна зазначити:

  • розведення домашніх тварин у племінних розплідниках, дресирування собак і підготовка фахівців у цих сферах;
  • діяльності з перепродажу предметів мистецтва, колекціонування та антикваріату, діяльності з організації торгів (аукціонів) предметами мистецтва, колекціонування та антикваріату;
  • професійна діяльність у сфері надання соціальних послуг;
  • розроблення проектів та проведення робіт з консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, ремонту, пристосування пам'яток;
  • оптова торгівля насінням.

Особливу значущість має скасування вимоги ліцензування діяльності у сфері соціальних послуг, які обмежували діяльність саме ОГС, бо бюджетні заклади ліцензуванню не підлягали.

Строк дії ліцензії також не може становити менше п'яти років.

4) Обмежено строк видачі дозвільних документів (до десяти робочих днів, якщо закон не встановлює інше).

На всі дозвільні документи поширено дію принципу мовчазної згоди - дозвіл вважається одержаним без отримання дозвільного документу, якщо такий документ або відмова у його видачі не були відправлені протягом указаного 10-денного строку.

Український незалежний центр політичних досліджень

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter