17 февраля, 2010 13:39

Через епідемію ВІЛ/СНІДу до 2014 року працездатне населення України може зменшитися на 12% -17%, залежно від сценарію розвитку епіде

Про це йшлося під час засідання Круглого столу «Профілактика ВІЛ/СНІД на робочих місцях» що відбувся за ініціативи Німецького товариства технічного співробітництва (GTZ) 09 лютого 2010 року. В рамках проекту «Профілактика ВІЛ/СНІД у Східній Єропі» GTZ планує витратити 1,5 млн. євро на профілактичні програми в сфері праці в Україні.
Співпраця в рамках проекту вже розпочалась: у грудні минулого року GTZ спільно з Мінпраці провели ряд тренінгів з підвищення рівня знань державних інспекторів праці з проблем ВІЛ-інфекції/СНІДу. На черзі розробка навчально-профілактичних програм, що будуть впроваджуватися для персоналу зацікавлених українських підприємств.

Живий інтерес, який виказали до проекту учасники круглого столу, дає всі підстави сподіватись що до партнерів, які вже домовились про співпрацю в рамках проекту (Міністерства праці та соціальної політики України, Державний департамент нагляду за додержанням законодавства про працю, Академія педагогічних наук України, Інститут професійно-технічної освіти) незабаром приєднаються й інші: організації роботодавців, профспілки, громадські організації та міжнародні структури. На початку засідання круглого столу відбулося підписання меморандуму про стратегічне партнерство між GTZ та Міжнародною організацією праці (МОП) в Україні.

За даними, отриманими в результаті дослідження "Соціально-економічні наслідки епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні: прогнозування, моделювання, оцінка" (2008 рік), здійсненого Центром перспективних соціальних досліджень Міністерства праці та соціальної політики та НАН України на замовлення МОП та за фінансової підтримки Німецького товариства технічного співробітництва (GTZ):

  • через епідемію ВІЛ/СНІДу до 2014 року працездатне населення України може зменшитися на 12% -17%, залежно від сценарію розвитку епідемії.
  • за оптимістичним сценарієм, втрати ВВП України можуть становити 0,16 - 0,65%, за песимістичним - 0,28-0,98%.
  • додаткові витрати цільових фондів, пов'язані з впливом епідемії ВІЛ/СНІДу, у 2014 році можуть сягнути від 767,1 млн грн. (за оптимістичним сценарієм) до 1975,9 млн грн. (за песимістичним сценарієм)

Німецьке Товариство технічного співробітництва (GTZ) ГмбХ, з головним офісом у м. Ешборн, засноване у 1975 р. Федеральним Міністерством економічного співробітництва та розвитку Федеративної Республіки Німеччина (BMZ).

В якості державної організації GTZ діє за дорученнями уряду ФРН, Європейської Комісії, Всесвітнього Банку, ООН та інших міжнародних структур і надає технічну допомогу для реалізації проектів переважно за напрямками охорони здоров'я, освіти, економіки, розвитку інфраструктури тощо в більше, ніж у 120 країнах Африки, Азії, Латинської Америки та на території Східної Європи і Нових Незалежних Держав. GTZ має багаторічний досвід у впровадженні проектів з протидії ВІЛ/СНІД.

Проект «Профілактика ВІЛ/СНІД у Східній Європі» реалізується Німецьким товариством технічної співпраці (GTZ) на замовлення Міністерства економічного розвитку і співпраці ФРН і є доповненням до стратегії подолання ВІЛ/СНІД і плану дій боротьби з ВІЛ/СНІД Федерального Уряду ФРН. Діяльність в рамках проекту  поширюється на Україну, Республіку Білорусь та Республіку Молдова. Загальна сума проекту в Україні становить 1,5 млн євро. Ці кошти будуть витрачені на фахове та організаційне консультування міжнародними, регіональними та місцевими експертами, розробку і передачу інноваційних технологій, навчання фахівців, обмін досвідом, підтримку державних та недержавних організацій для подальшої розробки існуючих проектів, створення інновацій та інші заходи.

Більше про GTZ можна дізнатись за адресою: http://www.gtz.de.

GTZ

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter