27 апреля, 2011 21:20

В Україні наркозалежним видаватимуть метадон на декілька днів

Відтепер наркозалежні, які перебувають на замісній підтримуючій терапії, за потребою та рекомендацією лікаря зможуть отримувати необхідні їм дози препаратів на 3-10 днів. Це стало можливо завдяки ініціативі «Всеукраїнської мережі ЛЖВ», яка добилася внесення доповнень до наказу МОЗ України від 21.03.2001 №150. Відповідно до цих змін - рідкі форми метадону та бупренорфін (препарати, які використовуються в Україні для замісної підтримуючої терапії) були внесені до переліку препаратів, які можуть відпускатися за рецептом.

Хочемо нагадати, що замісна підтримуюча терапія передбачає отримання невеликої дози наркотичних препаратів наркозалежними пацієнтами, щоб підтримувати їх фізичний та емоційний стан, не вживаючи ін'єкційних наркотиків.

«Сьогодні на замісній підтримуючій терапії в Україні перебуває 6111 людей. До прийняття цього наказу їм всім щоранку доводилося вистоювати величезні черги, щоб отримати свої ліки, незважаючи на простуди або сніг та мороз. Через те, що препарати лікарі видають зранку, багато людей, що вирішили зав'язати з наркотиками, банально не могли влаштуватися на роботу. Вони мали вистоювати щоранку чергу за необхідною дозою препарату замість того, щоб їхати працювати, - розказує Сергій Рудий, лікар-консультант «Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД». - Саме тому наша організація виступила з ініціативою внести зміни у відповідні накази МОЗ України, щоб послабити такі жорсткі рамки прийому препаратів та дати наркозалежним шанс на нормальне життя», - додає пан Рудий.

Видача наркотичних ліків наркозалежним хворим на декілька днів вже дуже давно є поширеною практикою в більшості європейських країн. Так, скажімо, в Німеччині чи Італії, людям, що перебувають на замісній підтримуючій терапії, зазвичай видають метадон в середньому на 7 днів, а бупренорфін на 10 днів лікування. Вони можуть вільно подорожувати, мати гнучкий робочий графік та будувати нормальне життя.

Всеукраїнська мережа ЛЖВ

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter