8 сентября, 2013 16:17

Ціну на препарат проти ВІЛ/СНІДу знижено

Оригінальний препарат для антиретровірусної терапії ВІЛ-інфікованих обійдеться для держави на третину дешевше. Внаслідок перемовин з виробником одного з оригінальних препаратів, ще більше хворих буде охоплено безкоштовним лікуванням в рамках державного фінансування. Не зважаючи на те, що оригінальний антиретровірусний препарат вже переміг у цьогорічному тендері, за підсумком перемовин транснаціональна компанія-виробник MSD вийшла з ініціативою здійснити соціально відповідальний крок. До МОЗ України надійшла офіційна заява про зниження ціни на препарат на 30%. Таким чином, договір 2013 року оплачуватиметься державою вже за новими, більш вигідними умовами.
Ліки, ціну на які було знижено, належать до рекомендованих ВООЗ перспективних препаратів. Цього року МОЗ України придбало для хворих понад 1 200 річних курсів лікування (понад 450 тисяч таблеток).

 

Під час закупівель антиретровірусних препаратів 2013 року МОЗ України було досягнуто суттєвої економії – 23517,03 тис.грн. Зниження ціни на препарат Тенофовір/Емтрицитабін/Ефавіренз дасть змогу вивільнити ще кошти для здійснення додаткових закупівель за програмою боротьби з ВІЛ\СНІДом.

Таким чином, співпраця Міністерства охорони здоров’я України із виробниками препаратів щодо зниження вартості ліків, які закуповуються за державні кошти, набуває системного характеру. Це дає змогу щоразу збільшувати охоплення безкоштовним лікуванням хворих.

Прес-служба МОЗ України

МОЗ України

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter