17 сентября, 2013 11:11

Оголошено про відбір організацій, на базі яких буде проведено апробацію проекту державного стандарту соціальної адаптації віл-інфікованих

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я з січня 2013 року реалізує проект «Діалог влади та громади: забезпечення стабільності програм по боротьбі з ВІЛ/СНІДом» за фінансової підтримки ВБФ «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» (в рамках проекту «Побудова життєздатної системи комплексних послуг з профілактики та лікування ВІЛ/СНІДу, догляду та підтримки для уразливих груп та ЛЖВ» за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, 10 Раунд).Для участі у апробації Державного стандарту потрібно заповнити анкету (додається) та надіслати на електронну адресу daria@lhsi.org.ua з поміткою в темі листа «Заявка на участь у апробації Державного стандарту». Термін подання заявок: з 11 вересня 2013 до 18:00 25 вересня 2013 року. Документи, подані пізніше зазначеного терміну, розглядатися не будуть. За додатковою інформацією звертатися в офіс МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» за телефоном: (044) 536-03-62, до керівника проекту Святюк Олени, е-mail: svyatyuk@lhsi.org.ua.
Одним із завдань вищезазначеного проекту є активна участь та допомога Міністерству соціальної політики України у розробці Державних стандартів надання соціальних послуг.

В рамках втілення Стратегії реформування системи надання соціальних послуг (далі – Стратегія) Мінсоцполітики розробляє та затверджує Державні стандарти соціальних послуг. Крім того, відповідно до Стратегії в Україні має бути запроваджено механізм здійснення соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів.

29 квітня 2013 року прийнято Постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів» (№ 324). Вищезазначеною Постановою визначено механізм формування, виконання і фінансування соціального замовлення соціальних послуг, що надаються недержавними суб’єктами, за рахунок бюджетних коштів, а також організації та проведення конкурсів із залучення таких коштів.

Соціальне замовлення на соціальні послуги буде здійснюватися на конкурсній основі, де в першу чергу будуть анонсовані ті соціальні послуги, що не надаються державними закладами та установами комунальної форми власності на місцевому рівні. Відповідно до пункту 36 вищезазначеної Постанови «Замовник соціальних послуг за участю виконавця соціального замовлення проводить щороку та після припинення надання соціальних послуг згідно з договором оцінку якості надання соціальних послуг відповідно до показників, установлених державними стандартами соціальних послуг».

Враховуючи вищезазначене, залученими експертами проекту та спеціалістами Міністерства соціальної політики України розроблено проект Державного стандарту соціальної адаптації ВІЛ-інфікованих (далі – Державний стандарт).

Протягом жовтня-грудня 2013 року буде проведено апробацію Державного стандарту соціальної адаптації ВІЛ-інфікованих.

До участі у апробації Державного стандарту запрошуються державні (комунальні) заклади/установи та недержавні організації, які безпосередньо надають послуги ВІЛ-інфікованим особам та їх найближчому оточенню.

Претенденти на участь в апробації повинні: 

 • відвідати два одноденні семінари у м. Києві (на початковому та кінцевому етапах апробації);
 • безпосередньо провести апробацію Державного стандарту залучивши до цього процесу усіх зацікавлених сторін;
 • гарантувати якісне заповнення учасниками апробації та своєчасне подання до офісу МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» протоколів апробації Державного стандарту;
 • мати налагоджені зв’язки з державними установами/закладами, недержавними організаціями, які можуть бути залучені до апробації. 

Апробацію буде проведено у 3 етапи: 

 • Перший етап: на початку жовтня 2013 року у м. Києві планується проведення одноденного семінару, на яку буде представлено Державний стандарт, обговорено основну мету, завдання та цілі проведення апробації та звітні форми протоколів апробації.
 • Другий етап: жовтень-листопад 2013 року проведення апробації Державного стандарту на базах державних та недержавних організацій.
 • Третій етап: грудень 2013 року: заповнення звітних форм фахівцями, які брали участь у апробації та проведення одноденного семінару у м. Києві за результатами апробації. 

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» забезпечують харчування учасників одноденних семінарів, витрати на проїзд до місця проведення семінару й у зворотному напрямку (за умови наявності проїзних документів й у межах вартості проїзду рейсовим автобусом, купейним або плацкартним вагоном поїзда), роздатковими матеріалами.

Участь у апробації Державного стандарту соціальної адаптації ВІЛ-інфікованих дасть змогу: 

 • Безпосередньо організації взяти активну участь у формуванні державної соціальної політики;
 • Поспілкуватися з представниками Міністерства соціальної політики України;
 • Підвищити знання щодо впровадження соціального замовлення в Україні та Державних стандартів соціальних послуг;
 • Набути практичні навички до введення соціального замовлення та роботі згідно затверджених державних стандартів.

Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter