17 сентября, 2013 11:19

В Україні готується ряд змін до нормативно-правових актів, які мають на меті вдосконалити організацію профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини

Держслужбою України соцзахворювань спільно з ЮНІСЕФ створено міжвідомчу робочу групу, яка працює над поправками до нормативних документів на основі вивченого міжнародного досвіду та результатів пілотних проектів в Україні. Про це під час переговорів з представниками громадських організацій заявила заступник Голови Держслужби України соцзахворювань Олена Єщенко.
На сьогодні існує комплекс напрацювань, які ляжуть в основу проекту змін до міжвідомчого наказу №740 «Про заходи щодо організації профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини, медичної допомоги і соціального супроводу ВІЛ-інфікованих дітей та їх сімей», а також наказу МОЗ України №716 «Про затвердження клінічного протоколу з акушерської допомоги "Попередження передачі ВІЛ від матері до дитини".

 

«Зазначені документи є концептуально правильними і досить прогресивними, однак ми повинні врахувати світові новації, які сприятимуть більшій ефективності наших зусиль. У питанні зниженні рівня передачі ВІЛ від матерів до дітей Україна, - пояснила вона. - Протягом останніх трьох років у сфері профілактики вертикальної трансмісії велася системна і послідовна робота за участю міжнародних експертів. Ми також маємо практичний досвід для вдосконалення роботи в цьому напрямку. У трьох регіонах України – Київській, Дніпропетровській та Полтавській області пілотується проект “Профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини та покращення перинатальних показників у вагітних з наркотичною залежністю та народжених ними дітей». Ця ініціатива здійснюється за підтримки Міністерства охорони здоров’я України та дитячого фонду ООН — ЮНІСЕФ. Наприклад, у рамках проекту на базі пологового будинку №1 міста Дніпропетровська діє Центр інтегрованої допомоги для наркозалежних вагітних. У закладі діє мультидисциплінарна команда (акушери-гінекологи, психологи, наркологи, неонатологи), яка надає послуги таким жінкам. На сьогодні до участі в проекті залучено близько 150 майбутніх матерів, яким забезпечується координоване та узгоджене надання медичних та соціальних послуг. На сьогодні 83 дитини народжені жінками – клієнтами проекту, з яких не зареєстровано жодної ВІЛ-інфікованої дитини, що є значним успіхом проекту», - зауважила Олена Єщенко.

Заступник Голови Держслужби України соцзахворювань наголосила на тому, що у перспективі зведена модель кращих практик на основі пілоту буде поширена по всій Україні. Адже питання профілактики вертикальної трансмісії є пріоритетним напрямком для держави, яка взяла на себе зобов’язання повного державного забезпечення заходів, спрямованих на зниження рівня передачі вірусу від матерів їхнім дітям.

 Загалом, з початку реєстрації перших випадків епідемії ВІЛ в Україні ВІЛ-інфікованими матерями народжено близько 40 тисяч малюків, з яких діагноз ВІЛ-інфекції підтверджено у понад 3 тисяч дітей. Рівень передачі ВІЛ від матері до дитини становить 4%. Усі діти на сьогодні взяті на облік та їм забезпечено необхідне лікування.

ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ/СНІДУ ТА ІНШИХ СОЦІАЛЬНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

Урядовий портал

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter