17 сентября, 2013 12:24

Затверджено проект запиту на фінансування від України до Глобального фонду

Затверджено проект запиту від України до Глобального фонду (ГФ) на фінансування другої фази гранту 10-го раунду за компонентом «СНІД». На черговому засіданні Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, яке відбулося 10 вересня 2013 р. під головуванням заступника міністра охорони здоров’я України Олександра Толстанова, одноголосно підтримано проект документа. Його розроблено спеціально створеною робочою групою, персональний склад якої затверджений рішенням Національної ради від 25 липня 2013 р. Координацію роботи над запитом забезпечувала Державна служба України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням (далі — Держслужба України соцзахворювань) спільно з UNAIDS.
Реалізація Україною грантової угоди з ГФ передбачає залучення 227 млн дол. США, які будуть спрямовані на впровадження комплексних послуг ВІЛ-інфікованим та групам підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ, підвищення якості послуг та розширення замісної підтримувальної терапії, моніторинг та оцінку заходів, спрямованих на подолання епідемії, сприяння розвиткові кадрового потенціалу служби СНІДу. Про це в ході презентації проекту запиту повідомила начальник управління протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу Держслужби України соцзахворювань та голова робочої групи з розробки запиту Марина Зеленська.

 

Загалом проект відповідає формату та завданням оригінальної заявки, яку країна подавала у 2010 р. У той же час він враховує основні завдання та пріоритети проекту Загальнодержавної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014–2018 роки, а також зміни епідемічної ситуації в країні. Документ також визначає, що пацієнтам, які лікуватимуться за кошти ГФ, після закінчення програми має бути забезпечене подальше лікування та його лабораторний моніторинг за рахунок коштів державного бюджету. Якщо на сьогодні кількість пацієнтів, які отримують терапію коштом ГФ, становить 6,6 тис. осіб, то на кінець 2016 р. планується охопити лікуванням за рахунок гранту понад 20 тис. пацієнтів з подальшим їх переведенням на державне утримання.

Функції основних реципієнтів залишаються за ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України», МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД». Фінансування другої фази відбуватиметься з урахуванням принципів наступності та життєздатності: основні активності, які втілювалися за кошти ГФ, перейдуть до держави, яка забезпечуватиме їх виконання власним коштом.

Під час засідання члени Національної ради розглянули та схвалили пропозиції Євразійської мережі зниження шкоди щодо участі України в реалізації гранту в рамках Регіональної ініціативи для країн Східної Європи та Центральної Азії у 2014–2016 роках. Прийнято рішення забезпечити узгодження проектної діяльності, що здійснюється в рамках поточних грантів ГФ з ВІЛ/СНІД, забезпечивши відповідний обсяг заходів з адвокації, доступу, якості та постійності послуг для споживачів ін’єкційних наркотиків, а також спрямованих на розвиток спільноти споживачів ін’єкційних наркотиків.

На засіданні також заслухано план закриття 1-ї фази фінансування гранту 9-го раунду ГФ за компонентом «Туберкульоз» та внесено зміни до комісії з нагляду Національної ради, до роботи в якій включено представника Департаменту координації нормо­творчої та методологічної роботи з питань оподаткування Міністерства доходів і зборів України.

Нагадаємо, що з 1 серпня 2013 р. в Держслужбі України соцзахворювань відбулося перше засідання Групи з розробки запиту на 2-гу фазу фінансування гранту 10-го Раунду за компонентом «СНІД» до ГФ для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, в результаті якої підготовлено проект запиту, що розглядався нині.

2 вересня 2013 р. проведено зустріч зацікавлених сторін з обговорення проекту запиту, де представлено та обговорено оновлену інформацію щодо програмних та фінансових змін за результатами засідання групи із розробки запиту. Зустріч відбулася за участю портфоліо-менеджера ГФ в Україні Ніколя Канто, який від імені ГФ надав рекомендації щодо підготовки та подання запиту.

Прес-служба «Українського медичного часопису» за матеріалами dssz.gov.ua

Український медичний часопис

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter