17 сентября, 2013 21:02

В Україні з листопада розпочнеться епідеміологічне дослідження хіміорезистентного туберкульозу

З 1-го листопада в Україні стартує епідеміологічне дослідження з метою більш детального вивчення хіміорезистентного туберкульозу. Про це йшлося під час засідання координаційної групи з організації проведення дослідження, яке проходило у приміщенні Держслужби України соцзахворювань.
У ході зустрічі було представлено результати пілотування у Харківській та Херсонській областях, які взято за основу при вивченні ситуації щодо стійкого до препаратів по усій Україні. Наразі триває навчання персоналу в регіонах з урахуванням висновків пілоту.

 

До складу координаційної групи входять фахівці Держслужби України соцзахворювань, ДУ «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського», ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними захворюваннями МОЗ України», бюро ВООЗ в Україні та проекту міжнародної технічної допомоги «Посилення контролю за туберкульозом в Україні», який реалізовується за підтримки USAID.

Під час засідання групи обговорювалися виявлені проблемні питання, розроблялись шляхи їх вирішення. Серйозними труднощами в регіонах на сьогодні супроводжується  доставка та контроль за вимогами перевезення інформативного, якісно зібраного матеріалу для виявлення туберкульозу.

З 1 червня по 31 липня 2013 р. проведено пілотний проект у Харківській та Херсонській областях, в процесі якого були створені відповідні нормативно-правові акти, навчено персонал, набрано пацієнтів та проведено етапи дослідження. Увагу було сфокусовано на організації вчасної та методично правильної бактеріальної діагностики мікобактерій туберкульозу до протитуберкульозних препаратів, а також ефективному опрацюванні отриманої інформації та її переадресації для належного ведення випадку хвороби.  Крім того, проведено моніторинг та аналіз результатів пілоту, визначено основні помилки та недоопрацювання.

У ході зустрічі було прийнято рішення щодо старту в Україні з 1 листопада поточного року епідеміологічного дослідження хіміорезистентного туберкульозу в масштабі всієї України. Його метою є отримання достовірної, репрезентативної інформації щодо стійкості мікобактерії туберкульозу до лікарських засобів та удосконалення схем лікування хворих на туберкульоз. Керівник проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» Олена Хейло поінформувала, що в рамках реалізації проекту, закуплені лабораторні витратні матеріали  для проведення дослідження та опрацюванню дій для інших областей.

Для забезпечення отримання достовірної інформації дослідження було вирішено доручити керівникам регіональних структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних забезпечити організацію своєчасної доставки (транспортування) біологічного матеріалу пацієнтів для діагностики туберкульозу відповідно до вимог уніфікованого клінічного протоколу медичної допомоги «Туберкульоз».

ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ/СНІДУ ТА ІНШИХ СОЦІАЛЬНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

Урядовий портал

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter