11 мая, 2011 19:21

За весь час незалежності в Україні було проведено всього 5 клінічних досліджень у галузі ВІЛ/СНІДу

19-21 квітня відбулася перша зустріч Дорадчої ради спільнот з питань доступу до лікування (ЮКАБ) з представниками фармацевтичної компанії. Першою компанією, з якою відбулася зустріч спільноти, стала компанія Ебботт Лабораторіз. «Основною тематикою зустрічі став тренінг для членів ЮКАБу з клінічних випробувань, проведений провідним фахівцем у цій галузі в Європі - Свіленом Коновим, - розказав Дмитро Шерембей, голова ЮКАБ. - Адже Україна займає одне з останніх місць в Європі за кількістю проведених клінічних досліджень, що відповідно дуже впливає на якість ліків для наших пацієнтів».

За інформацією, представленою в презентаціях, в Україні щороку затверджується приблизно 230 клінічних досліджень, тоді як у США 4 949, у Німеччині 1020, Канаді 944, у Франції та Великобританії 747 та 703 відповідно. Основними сферами медицини для клінічних випробувань в Україні виступають психіатрія та неврологія, а також онкологія. У галузі ж ВІЛ/СНІДу - хвороби, яка щодня забирає життя 8 українців, за весь час було проведено всього 5 клінічних досліджень.

Важливим результатом зустрічі стала домовленість про можливість входження представників ЮКАБ до Центральної комісії з питань етики МОЗ України - незалежного науково-експертного органу, який забезпечує дотримання прав, безпеки та благополуччя пацієнтів.  Компанією Ебботт Лабораторіз була представлена інформація про клінічні дослідження, які проводились у світі, обговорено соціальні проекти, ініційовані компанією, та закладено підвалини для співпраці ЮКАБ у цьому напрямку в Україні.

 

Всеукраїнська мережа ЛЖВ

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter