14 сентября, 2013 10:28

Для безпечного лікування медиками вперше в історії створено насправді одноразові шприци

Близько 30 років тому у світі почалася епідемія СНІДу, яка підштовхнула вчених до винаходу технології виробництва дешевих одноразових шприців. Але насправді такі шприци нерідко використовуються по декілька разів, а нова модель виключає таку можливість.

Незважаючи на повсюдне використання в лікувальних установах одноразових шприців, ці найпростіші медичні інструменти і в наш час часто стають причиною інфікування людей найнебезпечнішими захворюваннями -- насамперед через несумлінність медичних працівників або виключну бідність клінік в країнах, що розвиваються, і які не можуть придбати необхідну кількість нових виробів.

Так, наприклад, в Індії навіть існує вельми специфічний напрямок бізнесу: місцеві жителі збирають використані шприци, миють їх і продають за низькою ціною лікарням.

Навіть досвідчений лікар не зможе відрізнити тільки що роздрукований стерильний шприц від використаного.

Тепер цей недолік може бути усунутий завдяки винаходу, здійсненого професором Девідом Свон (David Swann) з університету англійського міста Хаддерсфілд (Huddersfield University).

Шприц цієї моделі на вигляд нічим не відрізняється від звичайних одноразових шприців, однак після вилучення з герметичної упаковки і нетривалого контакту з атмосферним повітрям його корпус назавжди набуває червоний колір. Це відбувається внаслідок контакту матеріалу з вуглекислим газом, який в малих кількостях завжди присутній в навколишньому середовищі.

Професор підрахував, якщо країна замінить всього 5% шприців на вироби його моделі, то це дозволить запобігати не менше ніж 700 000 випадків зараження небезпечними хворобами щороку, інформує Здоров'я України.

Згідно сумній статистиці ВООЗ до 40 % з 40 мільярдів ін'єкцій, які виконуються щороку жителям планети, їх роблять використаними шприцами, яких не піддавати стерилізації.

Це стає причиною 5% всіх нових випадків зараження ВІЛ, 32% випадків інфікування вірусом гепатиту В і 40 % нових випадків гепатиту С.

Експрес

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter