20 декабря, 2010 17:47

В Україні створено перше спеціалізоване об’єднання пацієнтів для лобіювання своїх інтересів перед фармацевтичними компаніями

10 грудня 2010 року за ініціативою Всеукраїнської Мережі ЛЖВ розпочала роботу Всеукраїнська дорадча рада спільнот з питань доступу до лікування - UCAB (з англ. UCAB - Ukrainian Community Advisory Board). UCAB - це перше спеціалізоване об'єднання пацієнтів в Україні, хворих на ВІЛ/СНІД, туберкульоз та гепатит для лобіювання своїх прав та інтересів перед фармацевтичним бізнесом та державою. Головною метою UCAB стане покращення доступу до якісного лікування в Україні шляхом впливу спільнот на політику у сфері здійснення закупівель медичних препаратів.За додатковою інформацією звертайтеся до Ольги Стефанишиної, представника Секретаріату UCAB: тел.: (044) 467 75 67 (внутр. 724), E-mail: olia@network.org.ua.
«За минулий рік держава витратила лише на АРВ-препарати понад 100 млн. гривень. Це дуже великі кошти. Тому ми, як громадянське суспільство, зобов'язані розуміти, як ці кошти витрачаються, і якої якості ліки ми приймаємо щодня», - говорить Дмитро Шерембей, Голова UCAB та заступник Голови Координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД».

Першочерговими завданнями UCAB стануть налагодження прозорого діалогу між пацієнтами, фармацевтичними компаніями та державними органами, реформування системи державних закупівель, а також підвищення обізнаності пацієнтів-членів UCAB у галузі лікування.

На першому засіданні 9 представників пацієнтських організацій об'єдналися, як члени UCAB. Було затверджено установчі документи, які регламентують принципи роботи об'єднання. У майбутньому планується розширення членства до 20 осіб.

«Ми сподіваємося, що UCAB стане таким же потужним об'єднанням, як і Європейський CAB (ECAB), який сьогодні є одним з ключових партнерів у європейській політиці ціноутворення та доступу до препаратів, - сказала заступник голови UCAB Ольга Гаврилова, Голова ВГО «Зупинимо гепатит». За роки свого існування Європейська дорадча рада спільнот (ECAB) стала потужним органом, що впливає на реєстрацію нових препаратів на ринку Європи, контролює наявність препаратів на ринку, впливає на формування цін на ліки».

Перша відкрита зустріч UCAB з представниками фармацевтичних компаній відбудеться наприкінці січня 2011 року. На зустріч буде запрошено представників неурядових організацій та засобів масової інформації.

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter