17 июня, 2014 13:51

«Лежачий протест пацієнтів України» проти скорочення закупівлі ліків для смертельно хворих пацієнтів

18 червня, о 13:30 перед будівлею Міністерства фінансів України (вул. Межигірська, 11) відбудеться «Лежачий протест пацієнтів України» проти скорочення Міністерством фінансів України фінансування державних програм на закупівлю ліків для смертельно хворих пацієнтів. Контакти для ЗМІ: 067 465 54 26, 067 245 38 75, або 067 550 15 70.
«Лежачий протест пацієнтів України» проти скорочення закупівлі ліків для смертельно хворих пацієнтів | Фонд Елены Пинчук

Мізерні гроші на ліки, що виділяла минула влада хворим українцям на рівні 40% від потреб, цього року скоротилися вдвічі внаслідок девальвації гривні та введення додаткового ПДВ на ліки, та становить 20% від потреби.

Навіть після цього Мінфін ще раз урізав бюджет на закупівлю ліків для смертельно хворих українців, яким препарати закуповуються за державний кошт.

Це означає, що пацієнти з онкологією, муковісцидозом, фенілкетонурією, гемофілією вже зараз, а пацієнти з ВІЛ/СНІД – з вересня повністю залишаться без лікування.

Саме 18 червня, на засіданні Міністерства фінансів планується розгляд питання про пошук можливих статей фінансування лікування.

Активісти своїм протестом намагатимуться переконати чиновників, що життя людей набагато важливіше за будь-які програми та бюджетні рядки.

Всеукраїнська мережа ЛЖВ

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter