13 October, 2012 21:40

Международный симпозиум по клинической практике в сфере детской коинфекции ВИЧ и туберкулеза

11-12 октября 2012 года в Киеве при поддержке Фонда Елены Пинчук «АНТИСПИД» состоялся Международный симпозиум по клинической практике в сфере детской коинфекции ВИЧ и туберкулеза. Организатор симпозиума - Программа Браун/Украина, это совместный проект Фонда Елены Пинчук «АНТИСПИД» и Brown University (США). В симпозиуме приняли участие детские врачи-инфекционисты и детские фтизиатры из всех регионов Украины.
Международный симпозиум по клинической практике в сфере детской коинфекции ВИЧ и туберкулеза / Elena Pinchuk Foundation
Author: Andrew Semenyuk | Elena Pinchuk ANTIAIDS Foundation

Міжнародні спікери:

Тімоті Фланіган

Др. Тімоті Фланіган є директором програми Brown Україна та керівником Відділення інфекційних хвороб медичної кафедри в Brown University (Провіденс, Роуд Айленд, США). Др. Фланіган веде лікування та супровід хворих на ВІЛ/СНІД у СНІД клініці Імунологічного відділення лікарні Міріам, Провіденс, а також проводить наукові дослідження та лікує ВІЛ-позитивних пацієнтів у клініці тюрми штату Роуд Айленд.

Др. Фланіган має тридцять років лікарського стажу, а з тематикою ВІЛ та СНІДу працює з 1987 року. За цей час др. Фланіган став членом різноманітних професійних організацій та медичних товариств, у тому числі Товариства інфекційних захворювань Америки, Американської федерації клінічних досліджень, Міжнародної асоціації СНІД лікарів. Крім цього, др. Фланіган є реципієнтом багатьох американських та міжнародних нагород, включаючи нагороду Найкращий Лікар США у 2011-2012 рр. Тімоті Фланіган є автором понад 200 наукових праць та співавтором двадцяти підручників з медицини. Крім активної лікарської, наукової та викладацької роботи, Тімоті Фланіган займається програмами, які допомагають жінкам та іншим вразливим групам отримати доступ до якісного лікування та профілактики ВІЛ-інфекцій в Гані та Україні.

Аннике Хеслинг

Др. Анніке Хеслінг є професором медицини та директором Програми дослідження педіатричного туберкульозу в Центрі Десмонда Туту університету Стеленбош, Південно-Африканська Республіка. Др. Хеслінг займається клінічними дослідженнями туберкульозу серед дітей, які живуть у регіонах з високим рівнем ВІЛ-інфекції та захворюваності на туберкульоз вже десять років. Основними темами її досліджень є вдосконалення безпечного попередження туберкульозу серед дітей з використанням хіміотерапії та вакцинації; вдосконалення стратегії лікування чутливого до препаратів та мультирезистентного туберкульозу (в т. ч. фармакокінетичні дослідження) та покращення діагностування туберкульозу серед ВІЛ-позитивних та -негативних дітей з використанням біомаркерів. Др. Хеслінг активно пропагує клінічні дослідження для нових ефективних ліків від туберкульозу та нових стратегій лікування педіатричного туберкульозу.

Др. Хеслінг закінчила медичний факультет університету Стеленбош та унівеоситету Колумбія, США, та отримала докторський ступінь у Лондонській школі гігієни та тропічної медицини. Анніке Хеслінг є автором багатьох наукових публікацій, вона отримала різноманітні міжнародні нагороди, в тому числі Міжнародну лідерську нагороду від Педіатричного ВІЛ фонду Елізабет Глейсер у 2007 році.

Гендрік Сімон Шаф

Професор Сімон Шаф викладає медицину та лікує дитячий туберкульоз у Центрі Десмонда Туту університету Стеленбош, Південно-Африканська Республіка. Др. Шаф захистив докторську дисертацію на тему резистентного туберкульозу у дітей. Др. Шаф практикуючий педіатр-інфекціоніст з 1988 року, а у 1989 він почав свою наукову роботу у сфері фтизіатрії. Його особливим науковим інтересом є мультирезистентний туберкульоз та фармакокінетичні дослідження антитуберкульозних препаратів, а також ВІЛ-інфекція та менінгіт у дітей.

Др. Шаф викладає медицину в університеті Стеленбош, займається клінічною практикою з дітьми, хворими на туберкульоз та веде наукові дослідження. Др. Шаф є акредитованим науковцем Національної фундації наукових досліджень, Південно-Африканська Республіка та членом багатьох міжнародних медичних спілок та асоціацій, в тому числі Міжнародного союзу проти туберкульозу та інших легеневих захворювань, дитячої гілки робочої групи DOTS-plus партнерства «Зупинимо туберкульоз» Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я. Др. Шаф є автором понад 170-ти наукових статей та співавтором виданого у 2009 році підручника «Туберкульоз: повний клінічний посібник».

Українські спікери:

Тетяна Александріна, голова Державної служби з питань протидії ВІЛ-інфекції та інших соціально небезпечних захворювань МОЗ України.

Світлана Комар, завідуюча Центром «Клініка для лікування дітей, хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД» НДСЛ «ОХМАТДИТ».

Світлана Антоняк, науковий співробітник відділу вірусних гепатитів та ВІЛ-інфекції/СНІДу клініки ДУ «Інститут епідеміології та  інфекційних захворювань ім. Л. В. Громашевського НАМН України».

Ніколоз Насідзе, координатор програми боротьби з ТБ, ВІЛ/СНІДом та іншими інфекційними захворюваннями, Бюро ВООЗ в Україні.

Ольга Білогорцева, головний фтизіопедіатр МОЗ України, завідуюча відділом дитячої фтизіатрії та пульмонології НДІ фтизіатрії та пульмонології ім. Ф. Яновського, д. м. н., професор.

Володимир Поворознюк, головний лікар стаціонару НДСЛ «ОХМАТДИТ».

Тетяна Білик, керівник програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».

Тетяна Кірілова, головний фтизіопедіатр УОЗ Донецької ОДА, завідуюча дитячим відділенням Донецького обласного протитуберкульозного диспансеру.

Олександр Недужко, директор ГО «Діємо разом», партнер бюро ВООЗ в Україні.

Тетяна Кірязова, директор Фонду «Майбутнє без СНІДу», партнер бюро ВООЗ в Україні.

Галина Кисельова, лікар-педіатр центру профілактики та боротьби зі СНІДом, АР Крим.

Ірина Попова, лікар-педіатр Запорізького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом.

Ірина Возняк, лікар-педіатр Центру «Клініка для лікування дітей, хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД» НДСЛ «ОХМАТДИТ».

Наталія Ульшина, лікар-педіатр Центру «Клініка для лікування дітей, хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД» НДСЛ «ОХМАТДИТ».

Наталія Котова, професор кафедри педіатрії №1, неонатології та біоетики Одеського національного медичного університету.

Video

Elena Pinchuk ANTIAIDS Foundation
Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter